Necvičte po porodu nadarmo - jistěte to sporttesterem

Dostat se po porodu opět do kondice je důležité pro každou ženu. Aby se líbila, hlavně sama sobě, zvedla si sebevědomí a lépe zvládala péči o miminko i další úkoly. Času však není nazbyt a cvičit je třeba opravdu efektivně.

Sporttester - náramkové hodinky spojené bezdrátově s hrudním pásem - jsou pomocníkem, který se postará o účinné zhubnutí. Sporttester má totiž pod kontrolou vaši tepovou frekvenci.

Abyste opravdu spalovali tuky, musíte cvičit při tzv. aerobní činnosti, což je aktivita trvající zhruba 20-30 minut se stálou zátěží pro organismus, při které vaše srdce bije optimální rychlostí.

Tato optimální rychlost se pohybuje někde mezi 120 až 145 tepy v závislosti na pohlaví, věku, výšce postavy a hmotnosti.

Jak vypočítat ideální tepovou frekvenci?

  • maximální TF získáte odečtením aktuálního věku od hodnoty 220
  • minimální TF změříte po 5 minutách úplného klidu
  • odečtením TF max. - TF min. dostanete tzv. tepovou rezervu TR
  • váš optimální tep pro hubnutí spočítáte: TR * 0,6 + TFmin

Sporttester spojený s hrudním pásem hlídá aktuální puls a upozorní vás na nutnost zvolnit nebo přidat na intenzitě cvičení. Využijete ho při jakékoliv aerobní aktivitě: na kole, inline bruslích či chůzi s holemi Nordic Walking.

A samozřejmě také při cvičení v posilovně na běžeckých pásech, eliptikalu, rotopedu, VibroGymu. Tyto posilovací stroje si můžete pořídit i domů a trénovat na nich kdykoliv, bez nutnosti zajišťovat hlídání pro děti. A kila půjdou dolů bez stresu!