Další využití sporttesterů

Pouze s použitím sporttesteru, který má pod stálou kontrolou tepovou frekvenci, lze dosáhnout účinného zhubnutí a výrazného zlepšení fyzické kondice.

Sporttester  neustále monitoruje tepovou frekvenci (TF) při cvičení a fitness aktivitách, jakými jsou cyklistika, jízda na kolečkových bruslích či běh. Jsou to v podstatě náramkové hodinky doplněné o hrudní pás, přičemž z hrudního pásu je během tréninku nepřetržitě bezdrátově přenášena vaše TF do hodinek, které ji zobrazí a navíc zvukem signalizují nežádoucí změny. Na kole či bruslích vás tak sporttester udržuje v zóně TF potřebné pro spalování tuků. Dle zvukových signálů se pak aktivita zvyšuje či snižuje.

Je třeba si uvědomit, že aerobní aktivita vhodná pro hubnutí není zdaleka pouze cvičení v posilovně na běžeckých pásech, eliptikalech, rotopedech či vibromasážních strojích. S použitím sportesteru se aerobní aktivitou stává rovněž bruslení na in-line bruslích, chůze s holemi Nordic Walking, jízda na kole či koloběžce a další letní outdoorové sporty. Například kolečkové brusle jsou mnohem efektivnější než rotoped.

Nejlepší je tedy spojit venkovní aerobní cvičení (běh, jízdu na kole či kolečkových bruslích) se sporttesterem a posilování s posilovacími pomůckami. Zpevní se tak všechny části těla a díky sporttesteru také ubudou nadbytečné kilogramy.

Zlepšováky nás stále baví

Podle recenzí jsou zlepšováky pořád v kurzu a lidé je uplatňují i na sporttesterech. Jak sdělila jedna z uživatelek: "Výborný pomocník při sportovních aktivitách, sama ho používám při chůzi a na rotopedu, kde mám i měřič v rukojetích. Oproti němu jsou hodinky výhodou, protože mám přehled o tepu, i když změním polohu rukou. Dříve jsem takto údaje o frekvenci ztratila. Sporttester používám i jako běžné hodinky, když zrovna nesportuji."